Sen jest dla słabych, czyli Nawiedzone Noclegi.

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie najlepiej spędzić Halloweenową noc? Mysz podrzuca kilka propozycji…

W tym roku Mysz postanowiła uczcić Halloween nietypową notką. Nie od dziś wiadomo, że w strasznych filmach – zarówno tych, które straszenie mają w samym swoim zamyśle, jak i tych, które straszą nas niejako przypadkiem – znaczącą rolę odgrywa miejsce akcji. Nie ważne czy mówimy o rodzinnym domostwie seryjnego zabójcy, nawiedzonym indiańskim cmentarzysku, posiadłości opanowanej przez tuzin-i-jeden duchów, upiornych domkach letniskowych nad jeziorem, opętanym przez szaleństwo hotelu, morderczym muzeum figur woskowych, czy obskurnej chatce w głębi lasu, gdzie drzemie pradawne Zło – dość, że Hollywood nie od dziś próbuje nas straszyć szeroko pojętą architekturą.

W związku z tym, korzystając z październikowej pluchy za oknem, która nastraja wybitnie melancholijnie, Mysz postanowiła dostarczyć sobie energetyzującej dawki adrenaliny. Innym słowy nabrałam ochoty by wybrać się do któregoś z upiornych domostwa. Nie byłabym jednak sobą, gdybym wybrała się tam gdzie jeżdżą wszyscy – Mysz lubi, jak to się mówi, to venture off the beaten track.

Już myślałam, że będę skazana na smętne szwendanie się po tych wszystkich aż nazbyt dobrze znanych lokacjach, zmuszona przepychać się przez tłumy turystów, którzy tylko szukają okazji by podnieść sobie ciśnienie. Dom rodziny Lutzów w Amityville? Zbijanie much. Camp Crystal Lake? Butwiejąca ruina. Hotel Overlook? Byłam, nie polecam – 2 gwiazdki.

Wyobraźcie sobie więc, jak wielka była Myszy radość, gdy odkryłam istnienie Spooky Sleepover Inc. – firmy, która zajmuje się organizowaniem noclegów w mniej znanych, ale równie interesujących miejscach. Fajne jest to, że oferują kilka różnych form nocowania: możecie wynająć miejscówkę na określony czas (istnieje nawet opcja

Być może korzystanie z tajemniczej ulotki, która w niejasny sposób znalazła się w mojej skrzynce w Halloweenowy poranek nie jest najmądrzejszą decyzją, jaką w życiu podjęłam. Ale hej, raz się żyje, prawda?…  besides, what could possibly go wrong.

Ponieważ ktoś z Was może również chcieć skorzystać z Nawiedzionych Noclegów (Mysz tak sobie tłumaczy ich nazwę), wrzucam Wam katalog z ich ofertą. Przy czym pozwoliłam sobie przełożyć całość na polski, bo od czytania tych dziwnych hieroglifów, którymi był zapisany, może rozboleć głowa. Ewentualnie, to od zapachu stęchlizny unoszącego się znad rozpadającego się w rękach papieru. Hm, ciekawe czemu te plamy po kawie są takie… bordowe…

Mysz w każdym razie ma nadzieję, że znajdziecie wśród zaprezentowanych tu noclegów coś dla siebie :)

[kliknij ilustrację aby ją powiększyć; kliknij tutaj by pobrać wszystkie grafiki – Spooky Sleepover]

Halloween flyerHalloween page 1

Halloween page 2

Halloween page 3

Halloween page 4

Halloween page 5

Halloween page 6

Halloween page 7

Halloween page 8

MINI-KONKURS

Osoba, która jako pierwsza w komentarzach poda poprawnie tytuły wszystkich filmów/seriali, do których nawiązują powyższe grafiki (lub jak najwięcej poprawnych tytułów), otrzyma od Myszy drobny upominek rzeczowy lub “notkę na życzenie”, gdzie Czytelnik będzie mógł Myszy podrzucić temat do kolejnego tekstu :)

A Wam, drogie Robaczki, życzę udanego Halloween. Zmykam przebrać się w swój kostium. It’s gonna be bloody brilliant :D

 • Oferta absolutnie przerażająca, ale udało mi się przy czytaniu rozpoznać 15 lokalizacji (te akurat z czystym sumieniem mogę polecić, ale faktycznie trzeba mieć się na baczności). Natomiast o pozostałych 11 niewiele mogę powiedzieć, mogą to być pieniądze zainwestowane w różnej jakości wypoczynek ;).

 • Ale genialna notka <3 I tyle filmów, które lubię! Aż mnie kusi żeby wziąć udział w mini-konkursie. To tak:

  1. "Tucker i Dale kontra zło"
  2. "Penny Dreadful" <3
  3. "Hansel i Gretel: Łowcy czarownic"
  4. "Hokus Pokus" <3
  5. "Dom w głębi lasu" <3
  6. "Edward Nożycoręki"
  7. "Trop"
  8. "Drakula" Coppoli
  9. "Wywiad z wampirem"
  10. "Seria niefortunnych zdarzeń"
  11. "Totalna magia"
  12. "Czarownice z East Endu"
  13. "American Horror Story: Coven"
  14. "Czarodziejki" <3
  15. "Sabrina, nastoletnia czarownica" <3
  16. "Polowanie na mysz"
  17. "The Munsters"
  18. "Casper" <3 (jak ja go uwielbiałem w dzieciństwie!)
  19. "Sok z żuka"
  20. "Crimson Peak" <3
  21. "Jumanji"
  22. "Rodzina Adamsów"
  23. "Matylda"
  24. "American Horror Story: Murder House"
  25. "The Rocky Horror Picture Show"
  26. "Dark Shadows"

 • Łukasz Świniarski

  #1 -Porąbani
  #2 – Penny Dreadful
  #3 – Dawno, dawno temu (odcinek z Jasiem i Małgosią, pierwsza połowa pierwszego sezonu)
  #4 – Hokus Pokus
  #5 – Dom w głębi lasu
  #6 – Edward Nożycoręki
  #7 – Clue
  #8 – Dracula – wampiry bez zębów lub Dracula Copolli
  #9 – Wywiad z wampirem
  #10 – Seria niefortunnych zdarzeń
  #11 – Totalna magia
  #12 – Witches of East End
  #13 – American Horror Story:Coven
  #14 – Czarodziejki
  #15 – Sabrina nastoletnia czarownica
  #16 – Polowanie na mysz
  #17 – Rodzina Potwornickich
  #18 – Casper
  #19 – Sok z żuka
  #20 – Crimson Peak
  #21 – Jumanji
  #22 – Rodzina Adamsów
  #23 – Matilda (Matylda)
  #24 – American Horror Story: Murder House
  #25 – Rocky Horror Picture Show
  #26 – Dark Shadow (Mroczne cienie)

 • Panowie w komentarzach poniżej podpowiedzieli tytuły pozostałych filmów, z których pochodzą lokacje, w razie gdybyś chciała podejrzeć, gdzie jeszcze warto się przejechać ;)

 • Brawo! Mysz jest po wrażeniem. Jedyne do czego ewentualnie mogę mieć uwagę to #17 – to nie “The Munsters” a pilot “Mockingbird Lane” Fullera :)
  PS. Mysz “Casper” uwielbia do dziś. Na dźwięk “Casper’s Lullaby” wciąż szklą mi się oczy. Jeden z piękniejszych utworów muzycznych jakie znam ^^

 • #3 to nie OUaT, a film “Hansel & Gretel: Witch Hunters”. Z kolei #17 to nie “The Munsters” a pilot “Mockingbird Lane” w reżyserii Bryana Fullera. Ale poza tym imponujący wynik, niemal perfekcyjny. Gratulacje :)

 • Łukasz Świniarski

  Dziękuję Myszo. Powiem tyle, że konkurs nie był łatwy. Liczę bardzo na podobne w przyszłości z wielką nadzieją, że mi się uda w końcu coś wygrać :D Niektóre opisy przywodziły na myśli kilka odpowiedzi jak np. w przypadku Draculi. A w którym z tych 26 miejsc Mysz chciała by spędzić noc?

 • Dom z “Practical Magic” ma niepowtarzalny klimat, podobnie jak chatka sióstr Sanderson z “Hocus Pocus”. Ale najwięcej sentymentu mam chyba do rezydencji Spellmanów i Halliwellów :)

 • Jasne, od razu sprawdziłam (niektóre chyba wymagają zbyt żelaznych nerwów, ale ogólnie cieszę się, że te, które odgadłam, odgadłam prawidłowo i jednak coś tam okołohorrorowego jednak widziałam, ba, niektóre nawet bardzo mi się podobały :D). I super notka, i super wyzwanie intelektualne, tak w ogóle :).

 • Cieszę się, że notka się podobała :3
  Troszkę smuteczek, że przeszła jakoś bez większego echa, bo włożyłam w nią sporo wysiłku i serca. Zaczynam myśleć, że popełniłam błąd taktyczny zawierając w tytule frazę “sprawdź ofertę” – mam wrażenie, że ludzie mogli się przestraszyć, że to jakiś tekst sponsorowany i nie klikają :/

 • To albo ta dziwna zasada, że im bardziej dopracowana notka i im bardziej jest człowiek z niej dumny, tym jakoś mniej osób ją czyta (nie wiem, jak to działa, ale wydaje się, że takie podejrzane prawidło istnieje).

 • Ojej, jak miło :) To ja może będę małym materialistą, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę, że – tak jak pisałaś – masz teraz pewnie sporo na głowie i gdzie tu jeszcze notki na zamówienie. Poproszę więc o drobny upominek rzeczowy.
  Co się zaś tyczy przyjaznego ducha – to był jeden z moich pierwszych najkochańszych bohaterów i namiętnie puszczałem sobie VHS-y z kreskówkami, a potem z wypiekami oglądałem filmy :)

 • Numer 4. Zdecydowanie te dziewice mnie przekonały

 • Znamy tę zasadę. Ale z drugiej strony wiem z doświadczenia, że najdłuższe, najbardziej chorobliwe analityczne notki mają największą oglądalność. Go figure #gdziesens #gdzielogika :D

 • Chyba raczej ich brak? ;)

 • Ojej *pali raczka* Jak to miło, że ktoś pomyślał o Mysim zarobieniu i niedoczasie :3 Dam Ci znać, jak upominek będzie gotowy.
  A wiesz, że ja za animacja nie przepadałam. Za to film bardzo. Ale obwiniam o to młodziutkiego Devona Sawę :D

 • Łukasz Świniarski

  Co powiesz Myszo by w ramach Serialkonu na który się wybierasz, zrobić konkurs Wampiry i ich domostwa, czyli odgadnij po opisie kto oraz podaj nazwę zamczyska, domostwa lub ichniej lokacji gdzie szubrawy wąmpierz zamieszkuje :D

 • Łukasz Świniarski

  Mi się notka bardzo podobała. Włożyłaś w jej powstanie sporo wysiłku Myszo. Też miałem obiekcje na początku, że to notka sponsorowana, ale w trakcie lektury zmieniłem zdanie. Czy to zestawienie 26 różnorodnych lokacji to twoja pełna lista nawiedzonych miejscówek, czy może coś z niej wypadło w trakcie tworzenia tej notki?

 • Lista, wbrew pozorom, była początkowo bardziej okrojona, ale im dłużej się nad nią zastanawiałam, tym więcej pozycji dodawałam. Gdybym się uparła, pewnie mogłoby ich być jeszcze więcej.

 • Biorąc pod uwagę, że na Serialkonie mówi się stricte o serialach, nie byłby to długi konkurs – wcale nie ma w TV tak wielu produkcji z krwiopijcami, bez uciekania się do jakichś naprawdę niszowych dzieł. Poza tym Mysz już ma konkurs wampirzy z którym jeździ na konwenty i jest z jego kształtu zadowolona. Plus, mam już ustalone plany na Serialkon i średnio mi się uśmiecha zmienianie ich w ostatniej chwili. Już i bez tego jestem wystarczająco zestresowana :P

 • Łukasz Świniarski

  Ok. To była tylko propozycja. A czy jest szansa, że jakaś część konkursu wampirzego z którym jeździsz na konwenty, pojawi się na blogu w nie dalekiej przyszłości? W formie (mini) testu z wiedzy o wąmpierzach :D

 • Nie wiem, czy pojawi się jego część, czy coś zupełnie odrębnego, ale nie wykluczam, że kiedyś jakiś około-wampirzy konkurs być może się pojawi. Nie składam jednak żadnych konkretnych deklaracji.